Yok artık; A101 şimdi de uygun fiyata elektrikli otomobil satacak

Bildiğiniz gibi son dönemde elektrikli araçlar bir hayli popüler oldu. Bu durum, elbette ki daha önce uygun fiyata karavan, tekne ve Tiny House satan A101‘in de gözünden kaçmadı. Öyle ki market, şimdi de “aldın aldın” olarak adlandırdığı fırsat köşesine elektrikli araç ekliyor. Çıkan broşür görseline göre A101, 21 Mart itibariyle Volta EV1 isimli elektrikli otomobil modelini sadece 169.900 TL’den satacak. Peki ama bu şirin mi şirin elektrikli modelin özelliklerinde bizlere neler karşılıyor?

Yok artık; A101 şimdi de uygun fiyata elektrikli otomobil satacak

Volta EV1, 2.0 Kw motordan güç alıyor. Bu motorla beraber maksimum 45 km/s hıza kadar çıkabilen araç, böylece sadece şehir içerisinde kullanılabileceğini de kanıtlamış oluyor. Volta EV1’in menzili ise fabrika verilerine göre 63 kilometre. Elbette bu menzil mesafesinin şartlara bağlı olarak değişebileceğini ifade etmek lazım. Zira bildiğiniz gibi elektrikli otomobillerde menzil mesafesi; hava durumu, yolun düz veya yokuşlu olması, araçta kaç kişi olduğu gibi pek çok duruma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Volta EV1, 415 kg ağırlığında ve aracın yük kapasitesi 163 kg olarak belirlenmiş vaziyette. 7 ila 8 saat içerisinde tam şekilde şarj olan model; LED ön farlar, açılabilir sunroof ve arka cam, 4.7″ renkli TFT gösterge paneli, Bluetooth’lu müzik çalar, iki hoparlörlü ses sistemi, merkezi kilit, elektrikli yan aynalar gibi oldukça dolu özelliklerle beraber geliyor. Bu özelliklerin pek çok otomobilde olmadığını düşünecek olursak Volta EV1’in iddialı fiyatı sayesinde ilgi göreceğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x