Xiaomi 14 kamera testlerini ağlattı! Apple mühendisleri bile kıskandı!

Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi olan Xiaomi 14, gelişmiş kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Global pazarda kısa süre önce tanıtılan bu cihaz, fotoğrafçılık deneyiminde önemli iyileştirmeler sunuyor. Kamera performansı konusunda otorite kabul edilen DxOMark platformu tarafından yapılan değerlendirmelerde Xiaomi 14, 138 puan alarak premium akıllı telefonlar arasında üst sıralarda yer alıyor. Bu puanlama, cihazın fotoğraf, bokeh, video, zoom ve diğer pek çok özelliğini kapsıyor.

Xiaomi 14’ün kamera donanımı, 50 megapiksel çözünürlüğe sahip ana sensörü ile dikkat çekiyor. Bu sensör, f/1.6 diyafram açıklığı ve 1/1.31 inç sensör boyutu ile yüksek kaliteli fotoğraflar sunuyor. Ayrıca 115° görüş alanına sahip 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve OIS özellikli, 75mm odak uzunluğunda bir 50 megapiksel telefoto sensörü ile destekleniyor.

Xiaomi 14 kamera testlerini ağlattı! Apple mühendisleri bile kıskandı!

Xiaomi 14, önceki model Xiaomi 13‘e göre birçok yenilik barındırıyor. Büyük sensör ve geniş diyafram açıklığı sayesinde, çeşitli aydınlatma koşullarında dahi hedefin doğru bir şekilde pozlandığı ve beyaz dengesinin oldukça doğal olduğu belirtiliyor. Cihaz, hem fotoğraf hem de videolarda yüksek detay seviyesini koruyor ve düşük ışık koşullarında bile fotoğraflarda gürültü seviyesinin düşük olduğu gözlemleniyor. Telefoto sensörü de detayları iyi bir şekilde koruyor ancak bazı durumlarda flare ve hayalet görüntü gibi artefaktlar oluşabiliyor. Video çekimlerinde düşük ışık koşullarında gürültü artarken, parlak sahneler ve karşı ışık durumlarında yüzlerde kontrastın azaldığı gözlemlenmiş.

Xiaomi 14, özellikle 600 ile 800 ABD Doları arasındaki premium telefon segmentinde kendini kanıtlamış durumda. Bu cihaz, gelişmiş kamera özellikleri ile fotoğrafçılık ve videografide yeni bir çıta belirliyor. Xiaomi’nin bu son modeli, yüksek kaliteli görüntüler elde etmek isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x